Cum să faci bani din fotografie

Cum am foarte mulţi prieteni pasionaţi de fotografie care m-au întrebat cum pot face şi ei să-şi monetizeze eforturile ˜˜– le-am găsit o soluţie ce este dedicată atât pentru utilizatorii de Android, cât şi pentru cei de iOS şi anume FOAP ( link de descarcare pentru utilizatorii: Android – iOS ).

De ce ai nevoie pentru a folosi aplicaţia, în afară de răbdare?

  1. În primul rând ai nevoie de un dispozitiv mobil sau o tabletă, fie ea cu Android sau iOS.
  2. Descarci aplicaţia.
  3. Îţi creezi un cont după deschiderea pentru prima dată a aplicaţiei
  4. Încarci pozele pe website, prin intermediul aplicaţiei (încărcarea se poate face doar din dispozitivul mobil sau din tabletă)
  5. Utilizatorii votează pozele încărcate de tine drept adecvate
  6. Se aprobă pozele tale
  7. Aştepţi ca cineva să achiziţioneze una sau mai multe dintre pozele postate de tine
  8. Apoi eşti plătit prin PayPal .

La o ultimă verificare, fiecare poză valora $10 . La un mic calcul, dacă reuşiţi să vindeţi 10 poze pe lună aţi putea câştiga $100 pe lună. Există totuși un mic comision pe care şi-l va opri site-ul în momentul în care veţi efectua câte o retragere. De ținut cont că mai există concursuri tematice de unde puteţi câştiga premii mai mari: $2500 premiul întâi spre exemplu pentru un concurs tematic cu poze ale Bucureştiului noapte.

Să nu uitaţi să deveniţi utilizatori verificaţi, deoarece asta vă va ajuta să vindeţi pozele mai repede şi în siguranţă.

Nu mai staţi, transformaţi-vă pasiunea într-un job!

foap_banner

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.